URUNK JÉZUS MEGKERESZTELKEDÉSE

EVANGÉLIUM:

Mk 1, 7-11: Abban az időben Keresztelő János ezt hirdette: „Aki utánam jön, hatalmasabb nálam. Arra sem vagyok méltó, hogy lehajoljak és megoldjam a saruszíját. Én vízzel keresztellek titeket, ő pedig Szentlélekkel keresztel majd meg benneteket!” Ezekben a napokban történt, hogy eljött Jézus a galileai Názáretből, és megkeresztelkedett Jánosnál a Jordánban. És mindjárt, amint feljött a vízből, látta, hogy megnyílik az ég, és a Lélek, mint egy galamb, leszáll rá. Az égből pedig szózat hallatszott: „Te vagy az én szeretett Fiam, benned kedvem telik!”

HIRDETÉSEK:

Vízkereszt ünnepéhez hagyományos módon kötődnek a ház-, illetve lakásszentelések. Akik szeretnék megáldatni otthonukat, kérjük, jelezzék ezt a sekrestyében vagy irodai időben a plébánián! Nevet, címet, telefonszámot és egy általános időpont-megjelölést kérünk. A látogatás idejét és módját ezután az áldást végző pap vagy diakónus telefonon egyezteti.

A héten már a megszokott rendben lesznek megtartva a közösségi alkalmak és a hittanórák.

Szombaton az esti szentmisén a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola kántorképzős növendékei látják el a zenei és énekes szolgálatot, akik a szentmise után a zsolozsma esti imaóráját, a vesperást is éneklik majd.

Jövő vasárnap a 11-es szentmisén a Carmine Celebrat kórus fog énekelni.

A múlt hétvégén elindítottunk egy plébániai kérdőívet, hogy visszajelzéseket kapjunk és véleményeket halljunk plébániánk működésével kapcsolatosan. Szeretnénk, ha január és február folyamán ezt a kérdőívet minden templomunkba járó és plébániai közösségünkhöz tartozó hívő kitöltené. A kérdőív jelenleg itt, online formában érhető el, majd jövő hétvégétől papír formátumban is elérhetővé tesszük azok számára, akiknek az online kitöltés nehézséget okoz. Kérjük a kedves Testvéreket, hogy szánjanak rá kb. negyed órát a kérdőív kitöltésére és ezzel járuljanak hozzá, hogy plébániánk még jobb és célravezetőbb legyen. Köszönjük szépen!

Megjelent plébániánk újságjának, a Gellértesítő Magazinnak karácsonyi száma. Digitálisan formában itt érhető el: GELLÉRTESÍTŐ MAGAZIN


LITURGIKUS REND:

Az aktuális heti liturgikus rend templomunkban: Liturgikus rend

KÖZÖSSÉGI PROGRAMOK:

Plébániánk eseménynaptára, melyben megtalálhatók a különböző közösségi programok, itt tekinthető meg: Plébániai eseménynaptár

TAKI:

Az aktuális rejtvény a következő vasárnapi 9-es szentmisére, amit a gyerekek a mise kezdete előtt dobhatnak be a szentély előtt kihelyezett dobozba: TAKI

GELLÉRTESÍTŐ MAGAZIN:

Megjelent plébániánk újságjának, a Gellértesítő Magazinnak karácsonyi száma, ami digitálisan itt olvasható: GELLÉRTESÍTŐ MAGAZIN

ÁLLANDÓ HIRDETÉSEINK:

Minden pénteken csendes szentségimádást tartunk a szentségi kápolnában a reggeli szentmise végétől egészen 17 óráig, amennyiben előtte minden időpontra vállal legalább egy valaki biztosan szentségimádást. Időpontot vállalni a templom főbejáratánál levő kis asztalra kihelyezett lapon lehet, vagy online módon, itt: IDŐPONTFOGLALÁS.

Szeretettel tájékoztatunk mindenkit, hogy Újbuda Önkormányzata fizetős parkolási zónát alakított ki a környékünkön, mely érinti a templom előtti és a környező utcákban található parkolóhelyeket is. Így mindenki, aki hétköznap reggel 8 és este 6 óra között gépjárművel érkezik temetőnkbe, templomunkba vagy a plébániához, az parkolási díjat kell, hogy fizessen. Ne feledkezzünk meg róla! Részletek: parkolas.ujbuda.hu

Szeretettel ajánljuk midendenkinek a figyelmébe plébániánk adok-veszek Facebook csoportját, a „Szent Gellért Plébánia Aprót”, melyet a ZöldGellért teremtésvédelmi csoportunk azzal a céllal hozott létre, hogy segítsük a számunkra feleslegessé vált tárgyak új helyre kerülését, s egyben a Föld zöldebbé tételét. A csoporthoz lehet jelentkezni, bővebb információ pedig itt olvasható.

A Hetvenkét Tanítvány Mozgalom az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye ajánlásával hasznos honlapot működtet bizdramagad.hu címen, amely segítséget kíván nyújtani mindenkinek, aki a családi élet, a párkapcsolat, a szexualitás vagy a gyermeknevelés terén problémákkal küszködik. Szeretettel ajánljuk ezt a honlapot és szolgálatot minden érdeklődőnek!

RÉGEBBI HIRDETÉSEINK (ARCHÍVUM):

Plébániánk hirdetései